​KOBİA-ya mart-aprel aylarında 1300-dən çox müraciət daxil olub 07.05.20
Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinə (KOBİA) bu ilin mart-aprel ayları ərzində 746 müraciət daxil olub.
Daxil olmuş müraciətlərin 370-ə yaxını koronavirus pandemiyası və bununla əlaqəli məsələlər, o cümlədən pandemiya səbəbindən sahibkarların qarşılaşdıqları çətinliklər və sahibkarlara dövlətin maliyyə-iqtisadi dəstək tədbirləri ilə bağlıdır. Müraciətlərin 225-i sahibkarlığın inkişafı, 105-i sahibkarlıqla bağlı yaranmış problemlər, 50-si KOBİA-nın sahibkarlara göstərdiyi dəstək və xidmətlər, eləcə də digər məsələlərlə əlaqədardır.
Mart-aprel ayları ərzində KOBİA-nın 131 Çağrı Mərkəzinə isə 598 müraciət daxil olub. Müraciətlərin 299-u koronavirus pandemiyası və bununla bağlı məsələlər, o cümlədən pandemiya ilə əlaqədar sahibkarların qarşılaşdıqları çətinliklər və onlara göstərilən maliyyə-iqtisadi dəstək tədbirləri, 71-i biznesə başlanılması və mövcud sahibkarlıq fəaliyyətinin genişləndirilməsinə dəstək göstərilməsi, 228-i isə Agentliyin dəstək mexanizmləri, güzəştli maliyyəyə çıxış, əməkdaşlıq və digər məsələlərlə bağlıdır.
KOBİA-ya daxil olmuş müraciətlər qanunvericiliyə uyğun olaraq cavablandırılıb, araşdırma tələb edən müraciətlər isə Agentliyin struktur bölmələri tərəfindən araşdırıldıqdan sonra sahibkarlara müvafiq məlumat verilib.

АРМСБ получила более 1300 обращений в марте-апреле 07.05.20
Агентство по развитию малого и среднего бизнеса (АРМСБ) Азербайджанской Республики в марте-апреле этого года получило 746 заявок по следующим вопросам (370 - пандемия коронавируса и связанные с этим проблемы, в том числе с трудности, с которыми сталкиваются предприниматели, и меры государственной и финансовой поддержки предпринимателям. 225 - развития предпринимательства, 105 - проблемы, связанные с предпринимательством, 50 - поддержка и услуги, предоставляемые АРМСБ предпринимателям, а также другие вопросов.
В период март-апрель на номер колл-центр (131) АРМСБ поступило 598 обращений по следующим вопросам (299 - пандемия коронавируса и связанные с этим проблемами, трудностями, и меры финансовой и экономической поддержки, 71 - создание бизнеса и меры поддержки для расширения существующих предприятий, и 228 - механизмы поддержки, доступ к финансам, сотрудничество и другие вопросы.
Предприниматели получили ответы на свои обращения в соответствии с законодательством, а вопросы требующие рассмотрения, были изучены структурными подразделениями Агентства, и соответствующая информация была предоставлена предпринимателям.