ISO 14001 “Ətraf mühiti idarəetmə sisteminə olan tələbatlar” sertifikatı ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirilib 07.07.25
ISO 14001 “Ətraf mühiti idarəetmə sisteminə olan tələbatlar” sertifikatı ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirilib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin dəstəyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkilatçılığı ilə sahibkarlar üçün “ISO 14001 “Ətraf mühiti idarəetmə sisteminə olan tələbatlar” sertifikatı” ilə bağlı maarifləndirici tədbir keçirilib.
Onlayn formatda təşkil olunmuş tədbirdə 30-a yaxın biznes subyekti, müvafiq qurumların nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirdə müəssisələrin resurslardan effektiv istifadə edilməsi və tullantıların azaldılması hesabına ətraf mühit performansını artırması, rəqabət üstünlükləri əldə etməsində və maraqlı tərəflərin inam və etibarını qazanmasında “ISO 14001 ətraf mühiti idarəetmə sistemləri”nin önəmi, sertifikatlaşdırma prosesi barədə məlumat verilib, iştirakçıların sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, maarifləndirici tədbir Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə komissiyanın “Korporativ idarəetmə, investisiyalar və korporativ sosial məsuliyyət” işçi qrupunun 2025-ci il üzrə Fəaliyyət Planı çərçivəsində təşkil olunub.

Проведено образовательное мероприятие по сертификации ISO 14001 «Требования к системе экологического менеджмента» 07.07.25
Проведено образовательное мероприятие по сертификации ISO 14001 «Требования к системе экологического менеджмента»
При поддержке Министерства экологии и природных ресурсов, Агентства развития малого и среднего бизнеса (KOBIA) для предпринимателей было проведено образовательное мероприятие, по теме «Сертификат ISO 14001 «Требований к системе экологического менеджмента».
В мероприятии, организованном в онлайн-формате, приняли участие около 30 субъектов бизнеса, представители соответствующих структур.
В ходе мероприятия была представлена информация о важности «ISO 14001 Систем экологического менеджмента» для повышения экологических показателей предприятий за счет эффективного использования ресурсов и сокращения отходов, получения конкурентных преимуществ и завоевания доверия и доверия заинтересованных сторон, а также о процессе сертификации, были даны ответы на вопросы участников.
Отметим, что образовательное мероприятие организовано в рамках Плана действий рабочей группы «Корпоративное управление, инвестиции и корпоративная социальная ответственность» Комиссии по бизнес-среде и международным рейтингам на 2025 год.